Kdo jsme

PaedDr. Klára Kargerová (Vítková Rulíková)

Původním povoláním jsem středoškolská učitelka angličtiny a tělocviku. Po porodu čtvrtého dítěte jsem usoudila, že mám vlastních děti tolik, že své pedagogické zkušenosti mohu uplatnit i doma a učitelství dočasně pověsila na hřebík. Od té doby jsem pracovala jako asistentka senátora, na MPSV jako ředitelka odboru rodiny a dávkových systémů, inspektorka sociálních služeb a koordinovala sociálně-zdravotní pomezí. V letech 2012 - 2016 jsem byla členkou Konference smluvních stran Úmluvy o právech OZP při OSN a Výboru expertů na ochranu práv OZP při Radě Evropy. Před šesti lety jsem ale usoudila, že mě bude více zapotřebí při formování nové generace a do školství jsem se vrátila jako učitelka a výchovná poradkyně. V roce 2021 jsem absolvovala rigorózní řízení, ve kterém jsem úspěšně obhájila svou práci na téma  Dvojčata v pedagogické praxi, v současnosti studuji doktorské studium Pedagogická a školní psychologie.

Před třiceti lety jsem založila první Klub dvojčat a vícerčat v Čechách, který dosud vedu.  Snažím rozšiřovat informace o specifických potřebách rodin s dvojčaty a vícerčaty mezi laickou i odbornou veřejnost a poskytovat těmto rodinám pomoc a podporu. Jsem členkou zahraničních organizacích ICOMBO a ISTS, specializujících se na podporu a výzkum vícerčat. Napsala jsem několik knih o vývoji a výchově dvojčat (Dvojčata. Jejich vývoj a výchova - 2002, 2004, 2006 Portál, Co nevíte o dvojčatech - 2009 Portál, Dvojčata - 2008, 2016 Cpress).

Ve svém poradenství se věnuji zejména dvojčatům a jejich rodinám bez rozdílu věku (včetně okolností spojených s úmrtím), ale poradenství poskytuji rodinám s problémy obecně.

Absolvovala jsem kurzy, semináře a výcviky zaměřené na rodinné, laktační a sociální poradenství, jsem vyškoleným akreditovaným lektorem Školy lásky v rodině dr. Jiřinky Prekopové, přednáším na konferencích a seminářích v Čechách i v zahraničí. Průběžně pokračuji ve zvyšování své kvalifikace.

MgA. Tomáš Karger

Od dětství jsem se věnoval divadlu, později i filmu. Po absolutoriu DAMU jsem působil na prknech řady českých divadel a malých scén. V současné době hraji v Divadle v Celetné (Divadelní spolek Kašpar) ve hrách Audience, Mackbeth, Lebka z Connemary, Protokol, Život je sen a Král Lear. Z filmů a seriálů, ve kterých jsem hrál, stojí za zmínku zejména Dlouhá bílá stopa, Copak je to za vojáka, Proč?, Kluk za dvě pětky, Houpačka, Policie Modrava, Ulice,  Modrý kód, Jan Hus, Cyril a Metoděj, Dešťová víla, Ať žijí rytíři, Svatby v Benátkách, Špunti na cestách, Kapitán Exner a další. Kromě filmové tvorby se v současnosti věnuji dabingu a moderování kulturních, sportovních a vzdělávacích akcí.

Absolvoval jsem vzdělávací interaktivní kurzy J. Jílka zaměřené na asertivitu, sebepoznávání a seberealizaci a kurz dr. Prekopové Škola lásky v rodině. V rámci rodinného a vztahového poradenství pracuji v páru s Klárou, věnuji se převážně  poradenství v oblasti sebeprezentace, rétoriky a komunikace. Pracuji jako terénní peer konzultant  zaměřený na boj se závislostmi.


Klára Kargerová
(Vítková Rulíková)


Tomáš Karger


rulikova@dvojcata.cz, tomas@karger.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!